Kontakt os

Hos HJHansen Recycling Group står vi klar til at hjælpe dig og din virksomhed med rådgivning om de løsninger, som du har brug for.

Vores kundeservice står klar til at hjælpe med spørgsmål til levering, afhentning og anden vejledning.

 

Åbningstider kundeservice:

Ring på 6310 9100 eller mail info@hjhansen.dk

Mandag – torsdag: 08:00-16:00
Fredag: 08:00-15:30

 

Vores specialister i jern og metaller er klar til at guide dig og din virksomhed til den rigtige genanvendelse af netop de materialer, som I har.

Find den ekspert eller medarbejder, du leder efter her:

Personlig kontakt

Jan Aamand HansenWeighmaster, Lindøjaha@hjhansen.dk63 10 91 54
Vita BoysenTechnical Assistantvb@hjhansen.dk63 10 91 53
Jesper MøllerWorkshop Manager, Blacksmith Departmentjmo@hjhansen.dk63 10 91 87
Roy AndresenTeam Leader, Shredder and Sortingrha@hjhansen.dk63 10 91 48
Michael E. HansenWeighmaster, Odensemeh@hjhansen.dk63 10 91 40
Kurt JohansenWeighmaster, Odensekj@hjhansen.dk63 10 91 42
Leif HammerOperational Manager, Holstebrolha@hjhansen.dk40 33 89 98
Rune H. WidholtSite Assistantrw@skrotspecialisten.dk
Allan ChristensenPladsformand, ThistedAlc@skrotspecialisten.dk50 59 00 18
Allan ChristensenOperational Manager, ThistedAlc@skrotspecialisten.dk50 59 00 18
Tommy S. DamborgOperational Manager, Aalborgtd@skrotspecialisten.dk21 23 46 25
John MadsenOperational Manager, Aalborgjma@hjhansen.dk61 55 52 10
Randi ChristensenKontorassistentrc@hjhansen.dk29 31 22 88
Randi ChristensenOffice Assistentrc@hjhansen.dk29 31 22 88
Birthe PlougExportassistentbip@hjhansen.dk63 10 91 78
Birthe PlougExport Assistentbip@hjhansen.dk63 10 91 78
Karin Elise MølleLogistics Assistantkem@hjhansen.dk63 10 91 75
Karin Elise MølleLogistikassistentkem@hjhansen.dk63 10 91 75
Kennet HembergMarknadsföringskonsult - Sverigekhe@hjhansen.se+46 705 18 85 84
Kennet HembergField Consultant - Sverigekhe@hjhansen.se+46 705 18 85 84
Christoffer ClavilleSpeditörchc@hjhansen.dk40 11 57 45
Christoffer ClavilleFreight Forwarderchc@hjhansen.dk40 11 57 45
Anders SiefertTechnical Managerasi@hjhansen.dk40 14 44 56
Bo SandemandProduktchef - järnbos@hjhansen.dk24 84 17 42
Anders SiefertTeknisk chefasi@hjhansen.dk40 14 44 56
Ann Holm AndersenØkonomichefash@hjhansen.dk63 10 92 88
Anne PovelsenLogistics Assistantapo@hjhansen.dk63 10 91 74
Anne PovelsenLogistikassistentapo@hjhansen.dk63 10 91 74
Anne PovelsenKørselsassistent - indgående logistikapo@hjhansen.dk63 10 91 74
Henriette ChristensenHR-chefhc@hjhansen.dk63 10 92 32
Anton KorfitsenOperations Manager - Region of North Jutlandak@hjhansen.dk21 23 46 28
Anne-Dorthe KlokKey Account Manager - kommuner og affaldsselskaberadk@hjhansen.dk61 22 04 63
Annette S. JensenLønningsbogholderasj@hjhansen.dk51 14 65 75
Anne-Dorthe KlokKey Account Manager - Municipalities and Waste Companiesadk@hjhansen.dk61 22 04 63
Anne-Dorthe KlokKey Account Manager - kommuner og affaldsselskaberadk@hjhansen.dk61 22 04 63
Kennet HembergMarknadsutvecklingschefkhe@hjhansen.se+46 70-518 85 84
Anton Fuglsang KorfitsenDriftschef Region Nordjyllandak@hjhansen.dk21 23 46 28
Asis AbukarSalgskonsulent Råstofferaab@hjhansen.dk61 13 13 78
Birthe PlougExport Assistantbip@hjhansen.dk63 10 91 78
Birthe PlougEksportassistent - kundeservicebip@hjhansen.dk63 10 91 78
Britt BruhnProduct Manager - Stainless Steel, Lead, WEEE, and Environmental Productsbrb@hjhansen.dk26 70 16 76
Britt BruhnProduktchef - Rostfritt stål, bly, WEEE och miljöprodukterbrb@hjhansen.dk26 70 16 76
Bjarne HansenIT-forretningskonsulentbha@hjhansen.dk22 42 39 60
Bo SandemandKey Account Manager - Grossister og Importbos@hjhansen.dk24 84 17 42
Britt BruhnProduktchef - Rustfri stål, bly, WEEE og miljøvarerbrb@hjhansen.dk26 70 16 76
Brian Kuhlmann AndersenAfdelingsleder, kølemøblerbka@hjhansen.dk63 10 91 58
Britt JensenForwarderbje@hjhansen.dk63 10 91 72
Britt JensenSpeditörbje@hjhansen.dk63 10 91 72
Daniel SteensenOperational Manager, Hadsunddst@hjhansen.dk30 90 13 48
Britt JensenSpeditør - udgående logistikbje@hjhansen.dk63 10 91 72
Britta Lund SkovBogholder - afregning af skrotleverandørerbls@hjhansen.dk63 10 91 34
Christian BonnicksenSegmentchef – Industricbo@hjhansen.dk63 10 91 31
Christoffer ClavilleSpeditør - udgående logistikchc@hjhansen.dk40 11 57 45
Daniel LangelundJunior Controllerdal@hjhansen.dk30 20 54 71
Daniel SteensenAfdelingsleder Hadsunddst@hjhansen.dk30 90 13 48
Ditte Leu JohannesenMarkedsdirektør - Danmarkdil@hjhansen.dk61 20 75 05
Dorthe V. DueControllerdvd@hjhansen.dk63 10 91 35
Ditte Leu JohannesenMarket Directordil@hjhansen.dk61 20 75 05
Ditte Leu JohannesenMarknadsdirektör - Danmarkdil@hjhansen.dk61 20 75 05
Emil BjergTeknisk Supportebj@hjhansen.dk42 32 25 78
Frank Dall KristensenIT-konsulentfdk@hjhansen.dk81 75 25 75
Gunilla SanderLogistikassistent - indgående logistikgus@hjhansen.dk63 10 91 75
Hanne VingaardKreditorbogholderhav@hjhansen.dk63 10 91 38
Helle VollerupSales Service Managerhev@hjhansen.dk61 55 48 15
Helle VollerupSales Service Managerhev@hjhansen.dk61 55 48 15
Jens NielsenOperational Manager, Skivejen@hjhansen.dk63 10 92 17
Heidi Danner NielsenBusiness Support Managerhdn@hjhansen.dk63 10 92 36
Helle VollerupKundeservicechefhev@hjhansen.dk61 55 48 15
Jes HansenErbjudandeansvarig Rivningjes@hjhansen.dk20 83 89 07
Henrik VestergaardKey Account Manager - Skrotspecialistenhve@hjhansen.dk29 77 91 63
Henrik VestergaardKey Account Manager - Skrotspecialistenhve@hjhansen.dk29 77 91 63
Henriette ChristensenHR-chefhc@hjhansen.dk63 10 92 32
Henrik VestergaardKey Account Manager - Skrotspecialistenhve@hjhansen.dk29 77 91 63
Jakob Holger RasmussenFormand, Korsørjhr@hjhansen.dk61 22 74 17
Jørgen HansenOperations Manager - Odense and Lindoejhs@hjhansen.dk51 28 43 83
Jan Aamand HansenVejer, Lindøjaha@hjhansen.dk63 10 91 54
Jan QuistgaardAfdelingsleder, Middelfart, E-skrotjqu@hjhansen.dk40 12 14 28
Jeanne JørgensenKey Account Manager - Scrap dealers South Jutland, Funen and Zealandjjo@hjhansen.dk21 49 19 69
Jeanne JørgensenKey Account Manager - Skrothandlare Sydjylland, Fyn och Själlandjjo@hjhansen.dk21 49 19 69
Christian BonnicksenSegment Manager – Industrycbo@hjhansen.dk63 10 91 31
Christian BonnicksenSegmentchef – Industricbo@hjhansen.dk63 10 91 31
Jan Qvist HansenDirektør Bildemonteringjqh@hjhansen.dk40 45 99 14
Oganes OganesianProduktionschefogo@hjhansen.dk26 14 67 60
Kevin Frost-LarsenAvdelningschef rivningkfl@hjhansen.dk63 10 92 51
Jens Christian JuulField Consultant - North Jutlandjcj@hjhansen.dk61 13 13 85
Jens Christian JuulMarknadskonsult - Nordjyllandjcj@hjhansen.dk61 13 13 85
Jeanne JørgensenSenior Key Account Manager - Skrothandlere Sønderjylland, Fyn og Sjællandjjo@hjhansen.dk21 49 19 69
Jes HansenOffer Managerjes@hjhansen.dk20 83 89 07
Jens Christian JuulMarkedskonsulent/Nordjyllandjcj@hjhansen.dk61 13 13 85
Jens NielsenAfdelingsleder Skivejen@hjhansen.dk63 10 92 17
Jes HansenTilbudschef - Nedbrydningjes@hjhansen.dk20 83 89 07
Jesper EskildsenSurveyorjee@hjhansen.dk26 37 16 50
Jesper T PedersenFörsäljningsdirektör - metallskrotjtp@hjhansen.dk61 55 16 23
Jesper T PedersenSales Director - Non-ferrousjtp@hjhansen.dk61 55 16 23
Jesper KlinkKontorassistent Gadstrupjek@hjhansen.dk61 24 10 45
Jesper MosebyKontorassistent, Bildemonteringjem@hjhansen.dk
Jesper MøllerVærkstedsleder, Smedeafdelingenjmo@hjhansen.dk63 10 91 87
Jesper T PedersenSalgsdirektør - Metallerjtp@hjhansen.dk61 55 16 23
John MadsenPladsformand, Aalborgjma@hjhansen.dk61 55 52 10
Jon MørkAfdelingsleder, Prøvestenenjom@hjhansen.dk40 35 02 73
Jørgen HansenDriftschef - Odense, Lindø, Middelfart, Taulov og Fredericia Havnjhs@hjhansen.dk51 28 43 83
Kevin Frost-LarsenDemolition managerkfl@hjhansen.dk63 10 92 51
Kasper LarsenAfdelingsleder - Bildemontering Odensekla@hjhansen.dk63 10 91 62
Kim Schroll NielsenTeam Leader, QSHEksn@hjhansen.dk25 19 62 73
Kim Schroll NielsenAvdelningschef Miljöksn@hjhansen.dk25 19 62 73
Mogens Bach ChristensenCEOmbc@hjhansen.dk21 48 57 10
Mogens Bach ChristensenAdministrerende direktørmbc@hjhansen.dk21 48 57 10
Kennet HembergMarkedskonsulent - Sverigekhe@hjhansen.se+46 705 18 85 84
Kenneth ChristiansenDriftschef - Jylland og Sjællandkch@hjhansen.dk30 90 46 31
Kevin Frost LarsenAfdelingsleder - Nedbrydningkfl@hjhansen.dk25 62 30 58
Kim Schroll NielsenLeder af QHSE-afdelingen ksn@hjhansen.dk25 19 62 73
Kirsten DinesenKontorassistentkd@hjhansen.dk63 10 91 39
Kurt JohansenVejer, Odensekj@hjhansen.dk63 10 91 42
Lars HaunstrupProduktionsdirektørlah@hjhansen.dk40 10 63 83
Kurt Søndergaard JensenSegment Manager - Car Scrapksj@hjhansen.dk60 92 96 43
Kurt Søndergaard JensenSegmentchef – Autoophugksj@hjhansen.dk60 92 96 43
Kurt RigelsenFormand, forsortering Odensekur@hjhansen.dk63 10 91 64
Rebekka Lorentzen StorgaardCommunication and Marketing Managerrls@hjhansen.dk22 77 53 21
Rebekka Lorentzen Storgaardkommunikations- och marknadschefrls@hjhansen.dk22 77 53 21
Kurt Søndergaard JensenSegmentchef – Autoophugksj@hjhansen.dk60 92 96 43
Lars HaunstrupProduktionsdirektør - COOlah@hjhansen.dk40 10 63 83
Leif HammerPladsformand, Holstebrolha@hjhansen.dk40 33 89 98
Sisse Bæk LundOperational Manager, Hasselager and Aarhussbl@hjhansen.dk76 33 99 10
Line Uth TheedField Consultant - Funen and Zealandlut@hjhansen.dk63 10 91 52
Line Uth TheedMarknadskonsult - Fyn och Själlandlut@hjhansen.dk63 10 91 52
Lennart KristensenSalgschef Nedbrydninglek@hjhansen.dk40 50 15 94
Martin Friis AaquistProduct Manager - Ferrous scrapmfa@hjhansen.dk24 64 33 04
Martin Friis AaquistProduktchef - järnmfa@hjhansen.dk24 64 33 04
Steffen Simpson JonasenEkonomichefssj@hjhansen.dk20 53 56 49
Steffen Simpson JonasenFinance Directorssj@hjhansen.dk20 53 56 49
Line Uth TheedMarkedskonsulent - Fyn og Sjællandlut@hjhansen.dk63 10 91 52
Martin Friis AaquistProduktchef - Jernmfa@hjhansen.dk24 64 33 04
Martin Skallerup KirkField Consultant - West Jutlandmk@hjhansen.dk21 63 54 53
Martin Skallerup KirkMarknadskonsult - Västjyllandmk@hjhansen.dk21 63 54 53
Michelle H. RosenlundLogistics Assistantservice@hjhansen.dk63 10 91 79
Michelle H. RosenlundLogistikassistentservice@hjhansen.dk63 10 91 79
Martin Skallerup KirkMarkedskonsulent - Vestjyllandmk@hjhansen.dk21 63 54 53
Michael ChristensenAfdelingsleder - Bildemontering Københavnmic@hjhansen.dk36 44 99 14
Thomas Reeholm DueProduct Manager - Aluminium, Zin, and Zorbatrd@hjhansen.dk61 22 41 29
Thomas Reeholm DueProduktchef - Aluminium, zink och zorbatrd@hjhansen.dk61 22 41 29
Michael E. HansenVejer, Odensemeh@hjhansen.dk63 10 91 40
Michael JensenAfdelingsleder, metal og Taulovmip@hjhansen.dk63 10 91 47
Nanna RosenbækProduct Manager - Cables and Electric Motorsnro@hjhansen.dk20 58 03 65
Nanna RosenbækProduktchef - kablar och elmotorernro@hjhansen.dk20 58 03 65
Michelle H. RosenlundLogistikassistent - indgående logistikservice@hjhansen.dk63 10 91 79
Torben Græns LarsenTeam manager - Inbound Logisticstgl@hjhansen.dk63 10 92 49
Torben Græns LarsenTeamchef - inkommande logistiktgl@hjhansen.dk63 10 92 49
Nicolai FoliTeam Manager - Outbound Logisticsnfo@hjhansen.dk63 10 91 85
Nicolai FoliTeamledare - logistiknfo@hjhansen.dk63 10 91 85
Morten B. AndersenSustainability Managermba@hjhansen.dk20 59 93 12
Mogens Bach ChristensenAdministrerende direktørmbc@hjhansen.dk21 48 57 10
Morten B. AndersenSustainability Managermba@hjhansen.dk20 59 93 12
Nanna RosenbækProduktchef - Kabler og Elmotorernro@hjhansen.dk20 58 03 65
Nicolai FoliTeamchef - udgående logistiknfo@hjhansen.dk63 10 91 85
Niels Henrik EgebjergIT-chefnhe@hjhansen.dk61 20 86 10
Oganes OganesianDriftschef - Østogo@hjhansen.dk26 14 67 60
Poul KristenssonLageransvarligpkr@hjhansen.dk63 10 91 55
Randi Christensenkontorassistentrc@hjhansen.dk63 10 91 14
Rasmus Skou OldenborgSCM and Logistics Managerrso@hjhansen.dk63 10 91 76
Rasmus Skou OldenborgSupply Chain- og Logistikdirektørrso@hjhansen.dk63 10 91 76
Rebekka Lorentzen StorgaardKommunikations- og marketingchefrls@hjhansen.dk22 77 53 21
Rikke Juul SønderbergBusiness Support Assistantrjs@hjhansen.dk21 83 37 24
Roy AndresenTeamleder, Shredder og sorteringrha@hjhansen.dk63 10 91 48
Rune H. WidholtPladsassistentrw@skrotspecialisten.dk76 33 99 27
Sabina RicevutoCommercial Engineersar@hjhansen.dk24 92 71 30
Sabina RicevutoCommercial Engineersar@hjhansen.dk24 92 71 30
Sisse Bæk LundAfdelingsleder, Hasselager og Aarhussbl@hjhansen.dk76 33 99 10
Sophus BorchBusiness Develop Manager - Wind Decomsbo@hjhansen.dk24 49 55 41
Sophus BorchBusiness Development Manager - Wind Decomsbo@hjhansen.dk24 49 55 41
Sophus BorchBusiness Develop Manager - Wind Decomsbo@hjhansen.dk24 49 55 41
Steffen Simpson JonasenØkonomidirektørssj@hjhansen.dk20 53 56 49
Stina Mølbæk MadsenQSHE-medarbejdersmm@hjhansen.dk63 10 91 43
Stina Mølbæk MadsenQHSE Assistantsmm@hjhansen.dk63 10 91 43
Søren Foverskov RasmussenFinance Business Partnersfr@hjhansen.dk61 13 17 79
Søren Rask NielsenIT-specialistsrn@hjhansen.dk21 66 35 09
Thomas Reeholm DueProduktchef - Aluminium, zink og zorbatrd@hjhansen.dk61 22 41 29
Trine GrothField Consultant - Central and Southern Jutlandtgr@hjhansen.dk24 44 04 36
Trine Groth Marknadskonsult Midt- och Södra Jyllandtgr@hjhansen.dk24 44 04 36
Tina DehnfjeldMarketingkoordinatortds@hjhansen.dk
Tom ProbanskyDriftschef - Vesttpr@hjhansen.dk21 20 97 60
Tommy S. DamborgPladsformand, Aalborgtd@skrotspecialisten.dk21 23 46 25
Torben Græns LarsenTeamchef - indgående logistiktgl@hjhansen.dk63 10 92 49
Trine GrothMarkedskonsulent - Midt- og Sydjyllandtgr@hjhansen.dk24 44 04 36
Ulrik Skafte-PedersenStrategisk Indkøberusp@hjhansen.dk20 64 15 13
Winnie QuistgaardDriving Managerwiq@hjhansen.dk63 10 92 74
Winnie QuistgaardKösamordnarewiq@hjhansen.dk63 10 92 74
Vita BoysenTeknisk medhjælpervb@hjhansen.dk63 10 91 53
Vivian Nørgård PedersenBogholderiassistentvnp@hjhansen.dk63 10 91 39
Winnie QuistgaardKørselsdisponent - indgående logistikwiq@hjhansen.dk63 10 92 74

Kontakt

Hos HJHansen Recycling Group kan vi med vores store knowhow rådgive dig og din virksomhed om den bedste genanvendelse til netop de materialer, som I har.

Kontakt os, så vi gennem en tæt dialog kan skræddersy en løsning til jer.

    Lad os tage kontakt

    Jeg har læst betingelserne